2
5,100,000تومان 1 محصول
قیمت بورس امروز شیشه چگونه بود؟قیمت شیشه در بورس چگونه محاسبه می شود؟

قیمت بورس امروز شیشه چگونه بود؟قیمت شیشه در بورس چگونه محاسبه می شود؟

خرید انواع شیشه ساختمانی و قیمت

این روزها خرید شیشه از بورس بسیار رواج پیدا کرده است و این محصول به عنوان یکی از جدیدترین محصولات ارائه شده در معاملات بازار گواهی سپرده شناخته می‌شود. شرکت های مختلفی که در زمینه تولید شیشه فعالیت دارند، سعی شان این است که محصول خود را وارد بازار بورس کنند تا مصرف کنندگان راحت‌تر بتوانند با خرید گواهی سپرده، شیشه مورد نظر خود را از انبار دریافت نمایند. در حال حاضر شرکت های مختلفی شیشه های متنوع خود را اعم از فلوت، مشجر، رفلکس و غیره را وارد بازار بورس کرده اند و پیش بینی می شود در آینده تنوع شیشه های عرضه شده در بورس افزایش پیدا کند.

نوع شیشه

حداکثر مقدار سقف سفارش خرید در هر سفارش(مترمربع)

حداقل مقدار مجاز خرید (مترمربع) حداقل تغییر مقدار سفارش (مترمربع)
شیشه1/8میلیمتر 5328 888 222
شیشه2میلیمتر 4800 800 200
شیشه3میلیمتر 3192 532 133
شیشه4میلیمتر 2400 400 100
شیشه5میلیمتر 1920 320 80
شیشه6میلیمتر 1584 264 66
شیشه8میلیمتر 1200 200 50
شیشه10میلیمتر 960 160 40
شیشه12میلیمتر 792 132 33
شیشه15میلیمتر 624 104 26

بورس امروز شیشه:

جدیدترین محصول در بازار گواهی سپرده

برای شروع خرید این محصول از بازار بورس کالا لازم به دریافت کد معاملاتی مخصوص بازار بورس نیست و به راحتی می‌توان با همان کد بورسی سهام، خرید و فروش را انجام داد و گواهی سپرده شیشه را دریافت کرد. اما در صورت عدم دریافت کد بورسی مراجعه به کارگزاری مفید ضروری است. برای آشنایی بیشتر با این بازار و نحوه خرید فروش شیشه در آن، در ادامه همراه ما باشید.

بورس شیشه و آینه قزوین:

آینه قزوین یکی از محبوب ترین آینه های موجود در کشور است که محبوبیت بسیاری دارد. این مدل آینه در برابر ساییدگی و رطوبت بسیار مقاوم است و از نظر ظاهری بسیار زیبا و فوق العاده طراحی شده است و در مکان های مختلفی مانند هتل، باشگاه های ورزشی، ساختمان ها، کابین دوش و غیره از آن استفاده می کنند. همچنین از نظر جنس حرف اول را می زند و از متریال درجه یک ساخته می‌شود. 
خبر خوبی که وجود دارد این است که یکی از محصولات وارد شده در بورس کالا، شیشه و آینه قزوین است که مخاطبین پرطرفدار این محصول می توانند با ورود به عرضه بورس، خرید خود را به راحتی انجام دهند.

گواهی سپرده شیشه چیست؟

گواهی سپرده شیشه همان اوراق بهاداری است که بر اساس متراژ مشخصی از شیشه مالکیت دارنده را به اثبات می رساند. صادر کردن این گواهی توسط شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه انجام می شود که لازمه این کار،  قبض انبار صادر شده توسط انبارهای مورد تایید بورس کالاست. زیرا کالا باید در انبار ذخیره شده باشد.
در کشور ما شیشه به صورت فلوت (بر اساس روش تولید) و شیت (از لحاظ کیفی نسبت به شیشه فلوت ضعیف می باشد) تولید می شود. هر یک از شیشه های کارخانجات دارای زیرشاخه هایی از شیشه های متنوع در بازار می باشد که که در انواع ضخامت های مختلف قابل دستیابی است. این تنوع در این محصول سبب محبوبیت
جام های شیشه در میان صنعتگران شده است. به همین دلیل، امروزه ایران به یکی از تولیدکنندگان و صادرکنندگان بورس شیشه در جهان تبدیل شده است.

گوتهی-سپرده-شیشه-امروز

جزئیات گواهی سپرده شیشه جام:

معاملات گواهی سپرده شیشه جام از ساعت 12:45 آغاز و ساعت 13:30 دقیقه پایان می یابد که راس ساعت 13:30 دقیقه حراج تک قیمتی اجرا می شود. هر گواهی سپرده کالایی برابر با 1 متر مربع شیشه است که از معاملات ثانویه در آن خبری نیست. بعد از اتمام معامله خریدار باید قبل از انقضای اعتبار گواهی، کالای خود را از انبار تحویل بگیرد. تمام معاملات در روزهای دوشنبه هر هفته انجام می شود و در صورت مواجه با تعطیل رسمی، روز معاملاتی به اولین روز کاری بعد از تعطیلی موکول می شود.
تمام محصولاتی که در بازار بورس به فروش می رسد، فاقد مجوز صادرات است و تنها کالای ورودی به انبار شیشه جام، تولید شرکت مورد نظر است و تنها تولید کننده می تواند کالا به انبار تحویل دهد.
تاریخ انقضای اعتبار گواهی سپرده معامله شده روز چهارشنبه همان هفته است و صاحب گواهی باید روز یکشنبه آینده، اقدام به
تحویل کالا از انبار می کند.

معرفی پر فروش ترین شیشه های ساختمانی

برای خرید از بورس شیشه باید به چه نکاتی توجه کرد؟

برای خرید از بورس شیشه ابتدا باید مراحل ثبت نام خود را در سامانه سجام انجام دهید و بعد از مشخص شدن احراز هویت برای دریافت کد بورسی ثبت نام کنید. با دریافت کد، وارد پنل معاملاتی می شوید و شیشه مورد نظر و کارخانه انتخابی را جستجو می کنید. در قسمت جستجو می‌توانید شیشه مورد نظر خود را ثبت کنید و خرید را انجام دهید.

در موارد زیر با دیگر نکات مهم خرید شیشه در بورس آشنا می شوید:

•    گواهی سپرده کالایی شیشه بر مبنای یک متر مربع است و ضرایب خرید بر مبنای تومان در نظر گرفته می شود. برای مثال، برای شیشه 2 میلی متری حداقل خرید 800 متر مربع که امکان تغییر مقدار سفارش نیز 200 متر مربع است. در حالی که  برای خرید شیشه 4 میلیمتری حداقل 100 متر مربع تغییر مقدار سفارش صد متر مربع در نظر گرفته شده است.
•    بهتر است با آگاهی کامل نسبت به حساب مشتری،
قیمت شیشه فلوت، میزان خرید و موجودی اقدام به خرید کنید.
•    امکان بازار ثانویه معاملات شیشه وجود ندارد و کسی که خرید انجام دهد نمی تواند در بازار بورس دوباره کالای مربوطه را به فروش برساند. بلکه باید هر چه سریع تر برای تحویل آن اقدام کند. 
•    شیشه فروخته شده باید در بازار داخلی مصرف شود و امکان صادرات آن به هیچ وجه وجود ندارد. اما صادر کردن فرآورده های حاصل از آن مانعی ندارد. 
•    زمان معاملات گواهی سپرده شیشه دوشنبه از ساعت 12:45 الی 13:30 انجام می‌شود که خریداران در این زمان سفارشات خود را وارد و ساعت 13:30 تمام معاملات ثبت ضبط خواهد شد. 
در بورس کالا تنها امکان خرید حداقل 4 تن شیشه وجود دارد. بنابراین تعداد شیشه بر اساس ضخامت های مختلف مشخص می شود. به عنوان مثال، حداقل معامله برای خرید شیشه 4 میلی متری، معادل 400 متر مربع است.
نحوه خرید شیشه از بورس اچ3
در صورت ثبت نام در سامانه سجام و احراز هویت مراحل گفته شده در زیر را برای خرید شیشه از بورس طی می کنید:
•    با وارد شدن به پنل معاملاتی و انتخاب شیشه و کارخانه مورد نظر خرید را انجام دهید.
•    برای تحویل شیشه می توان از فردای روز بعد از خرید با کارگزاری تماس بگیرید و زمان تحویل را مشخص کنید.
•    کارگزاری نامه ترخیص برگه تحویل را برای شما ارسال می کند.
•    با کارخانه مورد نظر هماهنگی لازم جهت دریافت شیشه خریداری شده انجام می دهید و بعد از انتخاب باربری، آدرس انبار را ارائه دهید.
•     نام گیرنده را به کارگزینی اعلام کنید. هنگام تسویه قرارداد 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده به همراه وجه تسویه پرداخت می شود. نحوه پرداخت در بازار گواهی سپرده قابل انجام است.

 چطور کد بورسی شیشه بگیریم؟

ابتدا باید به یکی از شعب کارگزاری های دارای مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار مراجعه کنید. با ارائه مدارک هویتی و تکمیل فرم های مربوطه، طی چند روز کد بورسی را دریافت می کنید. کد بورسی به صورت غیرحضوری نیز با اخذ کد سهامداری قابل دریافت است که ابتدا باید با ورود به سامانه سجام  اطلاعات خود را ثبت کنید و بعد از به تایید رساندن، مراحل احراز هویت را انجام دهید. سپس کد بورس طی مدت کوتاهی ارسال می شود.
کد بورسی را به راحتی می توانید به صورت آنلاین یا شخصی از بازار بورس خرید و فروش کنید. زیرا این کد به صورت انحصاری برای هر سهامدار ارسال می شود.

چگونه-کد-بورسی-بگیریم

اخبار بازار تولید شیشه:

همیشه مهم ترین خبر در بازار شیشه، افزایش قیمت است. افزایش قیمت شیشه در بخش تولید و کارخانه های این حوزه هر چند ماه یکبار اتفاق می افتد که قیمت هر متر مربع شیشه در محل کارخانه بیش از 400 هزار ریال است. البته این قیمت ممکن است بر اساس نوع و برند شیشه متغیر باشد. صنعت شیشه یکی از بزرگترین واحدهای تولیدی کشور است و از زیر مجموعه های مختلفی تشکیل می شود که بر اساس مشاهدات از دو سال پیش تاکنون قیمت شیشه حدود 100 درصد افزایش یافته است. پیش بینی می شود این افزایش قیمت حدود دو الی سه مرحله ادامه پیدا می کند.
شیشه یکی از نیازهای ضروری افراد است و اخبارهای مربوط به آن برای همه اهمیت دارد. اما ممکن است گران شدن بیش از حد آن ساخت و ساز مسکن را به شدت کاهش دهد. شما عزیزان نیز می توانید قیمت روز انواع جام شیشه را و افزایش و گرانی شیشه مورد نظر خود در متراژ معینی، از
نوین الماس بخواهید و از طریق شماره های موجود روی سایت اقدام به خرید شیشه و ملزومات این صنعت کنید.

بهترین تولید کنندگان شیشه در ایران کدامند؟

فهرست انبارهای شیشه:

1.شرکت شیشه کاوه فلوت:

کاوه فلوت یکی از بهترین شرکت ها در زمینه تولید شیشه است که فعالیت خود را از سال 1379 آغاز نمود. این شرکت در شهر صنعتی کاوه قرار دارد و بر پایه عملیات مهندسی بنا شده است و توسط کارشناسان و مهندسین حرفه ای و با تجربه مدیریت می‌شود. انواع شیشه ها در این مجموعه تولید می شود و از مزایای منحصر به فرد این کارخانه می توان به تولید شیشه های کنترل کننده انرژی، پوشش‌دار و کنترل کننده نوری اشاره کرد. با وارد شدن شیشه ها در بازار بورس بازار این محصول دچار تغییر و تحولاتی شده است که شرایط را برای خریداران و صنعتگران به شدت سخت و مشقت وار کرده است.

2.شرکت شیشه ایران فلوت:

شرکت تولیدی ایران فلوت، اولین تولیدکننده شیشه فلوت در ایران است که در سال 1370 فعالیت خود را آغاز نمود. این مجموعه واقع در شهر صنعتی کاوه است که با بهره مندی از تکنولوژی های روز دنیا به یکی از تولیدکنندگان ممتاز شیشه فلوت تبدیل شده است.
از مهم ترین مزایای ایران فلوت می توان به سیستم های کنترل کیفیت اتوماتیک در تولید هر جام شیشه و سیستم رباتیک تخلیه و بارگیری آن اشاره کرد.
دیگر مجموعه تولیدی شیشه ایران در موارد زیر بیان شده است:

•    شرکت شیشه ساوه جام 
•    شرکت شیشه فلوت کاویان
•    شرکت شیشه آسا فلوت
•    شرکت صنایع شیشه آذر
•    شرکت شیشه سهند جام تبریز
•    شرکت شیشه لیا
•    شرکت شیشه قزوین
•    شیشه شناور اردکان

بورس-کالا

انواع شیشه در بورس کالا:

شیشه در بورس کالا در دسته بندی های مختلفی قرار داد و از لحاظ کیفیت و برند با یکدیگر متفاوت اند. اما به طور کلی از نظر کیفیت  شیشه به دو دسته شیت و فلوت تقسیم می شوند:

بورس شیشه شیت:

از گروه خام

شیشه شیت به گروه خام اختصاص دارد که بدلیل وجود موج و حباب روی سطح آن کیفیت چندانی ندارد. معمولا تصویر اجسام روی این شیشه به صورت نامنظم و نامشخص است. البته این شیشه براساس ظاهر، ریز موج ها، حباب روی آن و خراش ها دارای درجه بندی کیفی است.
شیشه شیت در زمینه های مختلف مانند سقف شیشه ای در ساختمان، ساخت لوازم آزمایشگاهی، شیشه ساعت، ظروف شیشه ای، میزهای شیشه ای و گلخانه ها استفاده می شود و با توجه به سطح کیفیت در زمینه های مختلف استفاده می شود.

خرید شیشه شیت ارزان قیمت از نوین الماس

بورس شیشه فلوت:

شفاف و بدون موج

شیشه فلوت شیشه ای کاملا صاف، بدون موج و شفاف است که هنگام خارج شدن از کوره سطح کاملا صافی دارد و در ضخامت های مختلفی قابل تولید است. برای بدست آمدن سطح صاف و ضخامت معین آن، این مدل شیشه را در حوضچه قلع شناور می کنند و در مدل های مختلف ساده و سکوریت شده قابل سفارش است که در ضخامت های 2 الی 20 میلی متری تولید می شود.
 از مزایای شیشه فلوت می توان به امکان تولید در ضخامت ها و عرض های متفاوت، ظاهر فوق العاده زیبا و با کیفیت بالای آن اشاره کرد. همچنین در برابر گرد و غبار، صدا و انرژی کاملا مقاوم است و از هدر رفتن انرژی به خوبی جلوگیری می کند. ورود شیشه فلوت به بورس تاثیر زیادی در بازار این صنعت دارد، چرا که شیشه فلوت پر فروش ترین و متداول ترین شیشه برای ساختمان سازی و شیشه های داخلی و خارجی ساختمان می باشد.

بورس شیشه مشجر:

شیشه مشجر یک از شیشه های تزیینی پرطرفدار است که نسبت به دیگر شیشه ها استحکام مکانیکی کمتری دارد و خیلی زود در برابر فشار و ضربه می شکند. از این نوع شیشه برای حفظ حریم خصوصی و عدم دید داخل ساختمان استفاده می شود که در طرح های مختلف قابل خریداری است. شیشه سکوریت از نظر طراحی و نوع بافت در دسته بندی های مختلف قرار دارد که هر فردی بنا به سلیقه می تواند شیشه دلخواه خود را انتخاب کند. شیشه مشجر از متنوع ترین شیشه ها می باشد که در به بورس شیشه تزریق شد. و از این شیشه در بیشتر نماهای داخلی ساختمان برای پوشاندن فضای مورد نظر از چشم دیگران استفاده می کنند.

قیمت شیشه در بورس به چه عواملی بستگی دارد؟

عوامل مختلفی بر قیمت شیشه در بورس تاثیر گذار است که از جمله مهم ترین آن می توان به میزان عرضه و تقاضا اشاره کرد. هر چقدر تقاضا بیشتر و میزان عرضه کمتر باشد، قیمت شیشه افزایش پیدا می‌کند. اما در صورت افزایش عرضه و کاهش تقاضا هزینه شیشه کم خواهد شد. همچنین نوع شیشه روی قیمت آن تاثیرگذار است و برندی که در زمینه تولید آن فعالیت می کند می تواند روی قیمت شیشه در بورس اثر گذار باشد.

قیمت-بورس-امروز-شیشه

عرضه شیشه در بورس کالا:

خرید شیشه در بورس کالا راهکاری ایده آل برای حذف واسطه هاست که قیمت کالا تنها براساس عوامل تاثیرگذار مشخص می شود. بازار بورس فرصتی مناسب هم برای تولیدکنندگان و هم برای خریداران است تا با مشاهده اطلاعات لازم خرید به آسانی ثبت شود و بدون دغدغه بعد از دو الی سه روز شیشه خریداری شده تحویل خریدار گردد. یکی دیگر از مزایای بازار بورس این است که انواع مختلفی از شیشه در آن عرضه می شود و تمام محصولات درجه بندی شده است. پس شفافیت بازار انتخاب و نحوه خرید را برای خریداران بسیار راحت می کند.

از صفر تا صد معاملات شیشه در بورس کالا

شرکت نوین الماس نماینده فروش انواع جام های شیشه، ابزار شیشه بری، ملزومات شیشه دوجداره، چسب های صنعتی، ساختمانی، خودروئی در میان دیگر رقیبان می باشد که توانسته است با افتخار عنوان جوانترین و فعالترین تیم فروش را در کشور از آن خود کند. نوین الماس به عنوان نماینده فروش کارخانجات شیشه در سراسر کشور، آماده ارائه مشاوره صفر تا صد امور بورس شیشه تا به امروز به خریداران و صنعتگران می باشد. مجموعه ما مفتخر است که سهولت را در امر خرید شیشه از بورس برای شما عزیزان ایجاد و بتواند شیشه های مورد نیازتان را با اطمینان در بازار بورس فراهم کند.


دیدگاه شما

فیلدهای ضروری با علامت

فروش اقساطی در این مجموعه از فعالیت های نوین آنلاین در زمینه فروش انواع شیشه جام و ملزومات وابسته به آن می باشد.