2
5,100,000تومان 1 محصول
مقایسه شیشه های دوجداره و تکجداره/مقایسه انواع شیشه چندجداره

مقایسه شیشه های دوجداره و تکجداره/مقایسه انواع شیشه چندجداره

حرید انواع شیشه ساختمانی وقیمت

امروزه در صنعت شیشه گری شاهد تولید محصولات مختلفی هستیم که هر یک از این محصولات ویژگی های خاص و منحصر به فردی داشته و همین مسئله باعث شده تا شاهد استفاده از این پنجره ها در بخش های گوناگون باشیم. شیشه های تکجداره و تفاوت شیشه های دوجداره با این شیشه ها مبحثی بسیار مهم برای خرید این شیشه ها می باشد.

تفاوت شیشه تک جداره و دو جداره و سه جداره:

یکی از انواع شیشه ها که امروزه در بخش های گوناگونی مورد استفاده قرار می گیرد، شیشه های چند جداره هستند. نکته مهمی که در رابطه با این دسته از محصولات باید بدانید این است که هر یک از شیشه های چند جداره دارای ویژگی های خاصی بوده و همین مسئله باعث افزایش محبوبیت این دسته از محصولات شده است. 
در این مطلب قصد داریم تا نگاهی به شیشه های چند جداره انداخته و در رابطه با تفاوت آن ها و در ارتباط با عواملی که سبب مغایرت ماهیت این شیشه ها می شوند توضیحات جامع و کاملی را ارائه دهیم، پس با ما همراه باشید تا با بررسی پنجره تک جداره، دو جداره و سه جداره این محصولات را به شما معرفی کنیم.

شیشه تک جداره چیست؟

در بخش اول به منظور بررسی شیشه تک جداره باید گفت که این دسته از شیشه ها تنها دارای یک لایه شیشه بوده و همین مسئله باعث شده تا افرادی که قصد خرید شیشه ارزان را دارند، به سراغ این دسته از محصولات بروند.
 اگر بخواهیم در رابطه با شیشه تک جداره توضیحاتی را ارائه دهیم باید گفت که این دسته از شیشه ها در برابر گرما و صدا عایق خوبی نبوده و همین مسئله باعث شده تا رفته رفته شاهد جایگزین شدن این دسته از شیشه ها با نمونه های دیگر نظیر شیشه های دوجداره و سه جداره باشیم.
اگر بخواهیم شیشه های تک جداره و دیگر شیشه هایی که مقاوم تر از شیشه های تکجداره می باشند به مانند شیشه های دوجداره و سه جداره از منظر های متفاوتی مورد بررسی قراردهیم؛باید به تفاوت در عایق صدا، تفاوت در ساختار و در نهایت به ذکر تفاوت در قیمت آن ها بپردازیم:

چرا شیشه های دوجداره بهتر از شیشه های تکجداره می باشد؟

تفاوت در عایق صدا:

شلوغی و سروصدا از مهمترین معیارهای افراد برای انتخاب پنجره می باشد و عایق صدا بودن این تجهیزات به کار رفته در پنجره ها و شیشه ها  نیز از عوامل مهم در انتخاب مصالح ساختمانی می باشد. شیشه های معمولی به طور میانگین درصد زیادی از صدا را خود عبور می دهند و نمی توان گفت این از معایب شیشه ها می باشد؛ چرا که این شیشه ها به صورت خام بوده و در برابر عدم عبور صدا ضعیف می باشند.
حال اگر به بررسی مقایسه شیشه های تکجداره و دوجداره بپردازیم می بینیم که شیشه های تکجداره نمی توانند مانع از عبور صدا از بیرون به داخل شوند و به همین خاطر انتخاب ما برای شیشه پنجره های مکان های شلوغ و عمومی باید شیشه های دوجداره باشد.

شیشه-دوجدار-ارزان

انواع شیشه دوجداره

تفاوت در ساختار:

از دیگر معیارهای قابل قیاس درباره شیشه های تکجداره و دوجداره علاوه بر عوامل دیگری که در پاراگراف بالا ذکر شد، به ساختار این شیشه ها می توان پرداخت. ساختار شیشه های دوجداره با توجه به مزایایی که در بالا گفتیم شامل دو لایه شیشه می باشد که میان این شیشه ها را با استفاده از مقداری گاز یا خلاء پر می کنند که عایق صدا بودن این شیشه ی محبوب را مدیون گاز میان این دو شیشه می باشیم. پس نتیجه می گیریم که شیشه ی دوجداره را بر اساس ساختار تشکیل دهنده آن که دو لایه شیشه ، درزگیر و رطوبت گیری که میان این دو شیشه می باشد می توان خریدی مقرون به صرفه برای هر خانه  و یا مکان اداری در نظر گرفت. شیشه های تکجداره نیز همانطور که از نامشان پیداست متشکل از یک لایه شیشه می باشد و هیچگونه مقاومتی در برابر عبور صدا ندارند. جالب است بدانید طریقه پر کردن شیشه های دوجداره از گاز آرگون نیز دارای روش های متفاوتی می باشد که این امر نیز تاثیر فراوانی در قیمت انواع شیشه های دوجداره با یکدیگر را نیز دارد.

تفاوت در قیمت:

قیمت شیشه دوجداره از جهت قیمتی نیز بسیار گرانتر از شیشه های تکجداره می باشد. پارامترهایی چون هزینه ی نصب شیشه های دوجداره، هزینه ی حمل و نقل و جا به جایی این شیشه ها و در اصل ساختار این شیشه در نهایت سبب افزایش قیمت این شیشه  در برابر شیشه تکجداره می باشد. متخصصان و افرادی که در زمینه حمل و نقل این شیشه ها تخصص دارند خوب میدانند که شیشه های دوجداره امری دشوارتر از نصب شیشه های تکجداره می باشد. اگر به خاطر داشته باشید در بالا گفتیم این شیشه انتخابی مقرون به صرفه برای هر خریدار می باشد؛ بعله؛ از نظر دستوری با قیمت این شیشه در تناقض می باشد ولی اگر دقیقتر نگاه کنیم، شاهد خدماتی می باشیم که این شیشه به هر یک از مصرف کنندگان چه در ابعاد کوچک و چه در مکان های عمومی می دهد که این هزینه مصرف را جبران می کند.
جالب است بدانید طریقه پر کردن شیشه های دوجداره از گاز آرگون نیز دارای روش های متفاوتی می باشد که این امر نیز تاثیر فراوانی در قیمت انواع شیشه های دوجداره با یکدیگر را نیز دارد.
کارخانجات و یا کارگاه هایی که شیشه های تکجداره را به دوجداره تبدیل می کنند؛ ممکن است در میان برخی شیشه ها گاز آرگون پر کرده و یا برخی از شیشه های دوجداره را بدون گاز آرگون در کنار یکدیگر گذاشته و شیشه های دوجداره خود را بسازند. این ویژگی نیز تاثیر مستقیمی در قیمت این شیشه ها دارد و قطعاً برای خرید شیشه دوجداره با گاز آرگون باید بهاء بیشتری پرداخت کنید و در نتیجه مزایای بیشتری دریافت می کنید.
در نهایت می توان به امنیت شیشه های دوجداره اشاره کرد. امروزه امنیت مسئله بسیار مهمی در میان افراد می باشد و امنیتی که این شیشه ها برای افراد ایجاد می کند سبب عدم ورود هچگونه مزاحم و یا افراد غریبه به داخل منازل آن ها می گردد.

ویژگی های شیشه دوجداره چیست؟

شیشه دوجداره چه شیشه هایی می باشند؟

نوع دیگری از شیشه های که امروزه از آن ها استفاده می شود، شیشه های دوجداره است که جز پر مصرف ترین شیشه ها شناخته شده و همین مسئله باعث شده تا افرادی که قصد خرید یک شیشه چند جداره را دارند، اقدام به خرید این دسته از محصولات کنند. 
این نوع شیشه ها از دو لایه شیشه فلوت با فاصله تعیین شده توسط اسپیسر به وجود آمده و برای عایق بندی در برابر صدا و حرارت گزینه مناسبی به حساب می آیند. قیمت شیشه های دوجداره از شیشه های تک جداره بیشتر بوده اما همچنان قیمت مناسبی دارند.

پنجره-شیشه-دوجداره

شیشه سه جداره چیست؟

شیشه های سه جداره دسته دیگری از محصولات هستند که به منظور تولید آن ها به جای استفاده از دو لایه شیشه فلوت در آن شاهد استفاده از سه لایه شیشه به همراه دو اسپیسر هستیم که این مسئله باعث شده تا قیمت این دسته از محصولات کمی افزایش پیدا کرده، اما یکی از مهم ترین ویژگی های این محصولات مقاومت بالای آن ها در برابر حرارت و صدا است. 
در واقع می توان گفت که این دسته از محصولات در برابر انتقال حرارت و صدا به خوبی عمل کرده است و همین موضوع باعث شده تا این محصولات در محیط های خاصی مورد استفاده قرار بگیرد.

شیشه دوجداره از کجا بخریم؟

نوین الماس نماینده پخش انواع شیشه جام در سراسر کشور می باشد که توانسته است نمایندگی کارخانجات گروه صنعتی شیشه کاوه اعم از کاوه فلوت، آسا فلوت، کاویان، ساوه جام و غیره را اخذ کند. این شرکت پس از ارائه خدماتی به مشتریان دریافت که می تواند در زمینه فروش انواع ابزارآلات شیشه، لوازم شیشه دوجداره و چسب های صنعتی، ساختمانی و خودروئی نیز فعالیت کند و نیاز مشتریان در صنعت شیشه از صفر تا صد را نیز خود به عهده بگیرد. چسب های این شرکت نیز به اقصی نقاط کشور ارسال می گردد که می توانید کاتالوگ تمامی محصولات چون شیشه، چسب، ابزار ما را با کلیک بر روی کلمه مربوطه مشاهده و برای ثبت سفارش با شماره های موجود روی سایت تماس بگیرید.


دیدگاه شما

فیلدهای ضروری با علامت

فروش اقساطی در این مجموعه از فعالیت های نوین آنلاین در زمینه فروش انواع شیشه جام و ملزومات وابسته به آن می باشد.