2
5,100,000تومان 1 محصول
انواع چسب ها در چند ثانیه خشک می شوند؟

انواع چسب ها در چند ثانیه خشک می شوند؟

چسب‌ها یکی از پر مصرف ترین و پر کاربردترین تولیدات شیمیایی می باشند که در صنایع مختلف و حتی منازل نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

تنوع در این محصولات صنعتی به اندازه ای است که هر سطح چسب مخصوص به خود را دارد و شما می توانید با خرید چسب مناسب با محل چسبندگی خود، علاوه بر افزایش ماندگاری، کیفیت چسبندگی را نیز ارتقاء داده و در نتیجه هزینه های سنگین ناشی از چسب زنی مجدد را کاهش دهید. قدرت چسبندگی انواع مختلف چسب‌ها اغلب به کیفیت مواد اولیه شرکت سازنده آن ها باز می گردد.

هر یک از این چسب‌ها قابلیت و مزایای خاص خود را دارند و همچنین قدرت چسبندگی آن ها با یکدیگر متفاوت می باشد.

چرا زمان خشک شدن چسب‌ها اهمیت دارد؟

مدت زمان خشک شدن یک چسب، نقش مهمی در انتخاب صحیح و خرید آن دارد. اگر مدت استاندارد خشک شدن یک چسب را بدانید، انتخاب بهتری خواهید داشت.

هنگام خرید چسب های مورد نظر خود دقت کنید چرا که با انتخاب درست می توان در عرض چند دقیقه، سطح بالایی از چسبندگی را تجربه کرده و به بهترین شکل ممکن  در زمان صرفه جویی کنید.

زمان خشک شدن برخی از چسب ها:

زمان خشک شدن چسب های 123 به میزان رطوبت اجسام و کیفیت چسب 123 بستگی دارد.

البته لازم به ذکر است که افراد چسب های 123 را به عنوان یک چسب سریع تصور می کنند، اما باید به نوع و جنس چسب های 123 نیز توجه کنند چرا که این محصولات در برندهای متفاوتی تولید می شوند.

شاید از خود بپرسید که چگونه می توان در سطوح مختلف چسبندگی بهتری ایجاد کرد؟ 

در پاسخ باید بگوییم، سطح یکی از مهمترین معیارهای تعیین کننده در میزان قدرت چسبندگی به شمار می رود چرا که هر چه سطح تمیز و عاری از گرد و غبار باشد، قدرت چسبندگی شما نیز افزایش می یابد.

عوارض اسپری چسب 123

چسب های آکواریوم:

این چسب برای خشک شدن کامل به 48 ساعت زمان نیاز دارد یعنی در واقع 3 الی 4 روز پس از اعمال، چسب کاملاً خشک شده و قابلیت کاربری دارد. برای پاک کردن این چسب ها از روی شیشه باید از روش های فیزیکی مانند کاتر، استفاده کنید.

برای بهبود چسبندگی این محصول باید پیش از استفاده کاملاً محل موردنظر را خشک کنید.

توصیه می شود برای محیط‌هایی که در معرض نم و رطوبت مستقیم قرار دارند، پس از استفاده مراقبت‌هایی نیز داشته باشید برای مثال اگر قرار است از چسب آکواریوم در اطراف سینک ظرف‌شویی استفاده شود، باید پس از اعمال بین 8 تا 48 ساعت از سینک استفاده نشود تا چسب به‌خوبی خشک شود.

چسب چوب:

نوع و شرایط موجود در محیط از جمله عوامل تاثیر گذار در اتمام کامل زمان خشک شدن این چسب دارد.

محیط گرم و خشک یکی از بهترین دماهای مناسب برای اعمال چسب چوب به شمار می رود. سپس برای خشک کردن چسب بهتر است محیط، دمای پایین تری داشته باشد.

یکی دیگر از نکاتی که باید به آن توجه داشت، ثبات قطعات و جلوگیری از تکان خوردن آن ها به هنگام خشک شدن می باشد.

توجه داشته باشید قبل از انجام عملیات چسبندگی، چوب حاوی آب و رطوبت نباشد همانطور که در بالا گفتیم دمای محیط نقش مهمی در چسب چوب و تسریع فرآیند خشک شدن آن دارد.

حلال چسب چوب چیست؟

آیا می توان زمان خشک شدن چسب ها را کاهش داد؟

به طور کلی نمی توان مدت زمان خشک شدن یک چسب را کاهش داد اما می توان شرایطی را فراهم کرد که خشک شدن آن، بیش از مدت زمان استاندارد تعیین شده طول نکشد.

برای اینکار باید چند اقدام ساده ولی مهم را انجام دهیم:

دمای استفاده از چسب را بدانید و ترجیحاً در همان دما چسب را اعمال کنید.

سطح مورد نظر را قبل از چسب کاری به خوبی تمیز کنید تا هیچ اثری از چربی و غبار باقی نماند.

عوامل موثر در انتخاب چسب:

شناخت عوامل موثر در خشک شدن چسب بسیار مهم و حیاتی می باشد. به جرات می توان گفت مصرف کنندگان و خریداران مایل به استفاده از چسب هایی می باشند که در کمترین زمان، پیوند اتصالی مستحکمی را به وجود آورند.

چسب علیخانی نیز به منظور بررسی تقاضا بازار و معرفی این دسته از محصولات، اقدام به ارائه طیف گسترده ای از برندهای این چسب ها  نموده است، شما عزیزان نیز می توانید برای خرید انواع چسب‌های صنعتی، ساختمانی و خودروئی در بهترین قیمت با شماره های موجود روی سایت تماس بگیرید.

خرید انواع چسب های صنعتی

فاکتورهای موثر در انتخاب چسب های صنعتی:

در این صنعت همواره چسب‌های متنوعی تولید و عرضه می شوند که ثبات در مواد اولیه، از مهمترین خصوصیات این محصولات می باشد.

•    دما
•    رطوبت

باید ها و نبایدهای چسب های ساختمانی:

به هنگام استعمال چسب بر سطوح مختلف، همیشه از دستکش استفاده کنید زیرا برخی از آن ها متشکل از مواد سمی می باشند که برای پوست دست بسیار ضرر دارد.

•    این مواد سیستم تنفسی افراد را تحت تاثیر قرار می دهند.
•    این مواد سبب ایجاد برخی آلرژی ها درون افراد می گردد.

کاربردهای متنوع چسب‌ها ممکن است شما را سردرگم ‌کند اما حتما عوامل موثر بر خشک شدن را نیز درنظر داشته باشید تا نه‌تنها به سرعت نتیجه مدنظر مشاهده شود، بلکه اتصالی صورت گیرد که به سادگی خراب نمی‌شود. فراموش نکنید هر چسبی در هر محیطی جوابگو نیست.


دیدگاه شما

فیلدهای ضروری با علامت

فروش اقساطی در این مجموعه از فعالیت های نوین آنلاین در زمینه فروش انواع شیشه جام و ملزومات وابسته به آن می باشد.