2
5,100,000تومان 1 محصول
فروش عمده شیشه از کارخانه فارسجین+ حواله مستقیم+استعلام قیمت شیشه فارسجین

فروش عمده شیشه از کارخانه فارسجین+ حواله مستقیم+استعلام قیمت شیشه فارسجین

قیمت شیشه ساده 1401

محل کارخانه:

جاده تاکستان روبروی روستای فارسجین

محصولات کارخانه:

شیشه فلوت ضخامت 8/1 تا 12 میلیمتر/ شیشه فلوت لعاب رنگی/ شیشه فلوت لعابی رنگی طرحدار/ شیشه فلوت اتومبیلی

سال تاسیس:

1388

معرفی شیشه فلوت فارسجین:

شیشه فلوت فارسجین با استفاده از جدیدترین روش تولید شیشه فلوت؛ شیشه فلوت خود را در ضخامت های 1/8 تا 12 میل و عاری از هرگونه موج و خمیدگی تولید می کند. شیشه های فلوت فارسجین در انواع شیشه فلوت اتوموبیلی، شیشه فلوت لعاب دار و شیشه فلوت لعاب دار رنگی در بازار با قیمت های بسیار مناسب تولید می شود. این کارخانه با تلفیق تکنولوژی شرکت پیلکینگتون و روش تولید شیشه فلوت خود روشی جدید را روانه بازار کرده است.

کارخانه شیشه فلوت فارسجین در جاده تاکستا روبروی روستای فارسجین در محوطه ای به مساحت 60 هکتار احداث شده است.
در احداث این کارخانه بالغ بر 400 کارگر و 50 کارشناس متخصص ایرانی شرکت داشته و فرآیند اجرای 85000 مترمکعب خاکبرداری، 72000 مترمکعب بتن ریزی، ساخت و نصب 9700 تن سازه فلزی، 250 کلیومتر کابل کشی برق و ابزار، 35 کیلومتر لوله کشی آب و سیالات صنعتی و چیدمان تقریباً 5000 تن آجر کوره و دودکش و تعامل پرسنل پروژه طی همکاری با تعداد زیادی پیمانکار داخلی و خارجی به انجام رسیده است.
کلیه مراحل اجرای کار و احداث توسط بیش از 70 کارشناس خارجی نظارت شده است و این کارخانه در سال 1388 با ظرفیت تولید سالانه 000/180 تن شیشه مذاب آغاز به کار نموده است.
این کارخانه جدیدترین خط تولید متعلق به شرکت شیشه قزوین بوده و از پیشرفته ترین تکولوژی تولید شیشه به روش float با طراحی شرکت pilkington بهره می برد.
در کارخانه فلوت فارسجین ماده اولیه عمده تولید شیشه silis می باشد که از معدن تحت مالکیت شرکت تامین می شود.
دیگر مواد اولیه نظیر دولومیت و آهک نیز در واحد دیگری خرد و دانه بندی می شود و در انبار مواد اولیه ذخیره می شود.
سایر مواد اولیه مورد نیاز نظیر ذغال و کربنات سدیم از تامین کنندگان داحلی خریداری شده و همه مواد جهت تهیه مخلوط بَچ به واحد بَچ پِلَنت منتقل می شود. خرده شیشه نیز به عنوان تسهیل کننده ذوب با سایر مواد اولیه مخلوط می شود.
در واحد بَچ پِلَنت مواد در سیلوهای بزرگی ذخیره شده و با نسبت های خاص و کنترل شده به میکسرها منتقل می شود.

تولید شیشه فلوت:

بَچ ترکیبی شامل سیلیس، کربنات، دولومیت، زغال، آهک و خرده شیشه با حدود 4% رطوبت به ابتدای خط تولید حمل می شود.
مخلوط بچ از طریق 4 تغذیه کننده با سرعت تعیین شده به کوره وارد می شود.
اگر بخواهیم جزئیات کوره ذوب را بررسی کنیم باید بگوییم این کوره ذوب 20 متر طول و 9 متر عرض دارد؛ و عمق آن نیز ½ متر نیز می باشد.
جالب است بدانید برای ایجاد آتش و شعله ور شدن کوره هر بیست دقیقه یکبار بین مشعل های سمت راست و چپ تغییر می کند تا توزیع حرارت روی مواد خام به طور یکنواخت انجام شود.

بررسی و معرفی مراحل ساخت شیشه

رژیم حرارتی کوره چیست؟

رژیم حرارتی کوره نامی آشنا در این کارخانه می باشد و به گونه ای است که دمای 1400 درجه مذاب در ابتدای کوره و در اواسط کوره تقریباً حدود 1600 درجه دما می رسد؛ و در نهایت مجدداً این درجه کاهش می یابد.
 و سپس در طول مسیر حرکت مذاب، عمل ذوب و حباب زدایی در مراحل متفاوتی انجام می شود. در این قسمت مواد مذاب با 1800 درجه دما به درون حمام قلع جاری می شود. 

حمام قلع چیست؟

تشت غول پیکری می باشد که در آن بر روی قلع شناور، نوار شیشه شناور می گردد. ضخامت های شیشه های درون کوره توسط دستگاه هایی به نام تاپرول تعیین می شود.
تاپرول ها با تنظیم انباشتگی مواد مذاب در عرض نوار سبب می شوند که ضخامت های شیشه تغییر یابد و در نتیجه شیشه هایی با ضخامت های متنوعی وارد بازار می گردد.

فلوت چیست؟

این لغت به معنی شناور بودن است و استفاده از قلع مایع به جای غلطک های موجود در روش های قدیمی وجه تمایزی برای تکنولوژی کهن تولید شیشه و روش جدید آن در میان تولیدکنندگان می باشد.
از مزایای این کارخانه در برابر دیگر کارخانجات احداث و حضور کارخانه ای کوچک به منظور تولید گاز هیدروژن و نیتروژن در این کارخانه می باشد.
شاید برایتان سوال پیش آمده باشد که اهمیت گاز هیدروژن و نیتروژن چیست که این کارخانه به صورت اختصاصی خط تولید آن را احداث کرده است؟
آری باید بگوییم این گازها به هنگامی که ترکیب می شوند برای پیشگیری از اسید شدن قلع مایع و از بین رفتن آن در حمام قلع بسیار مفید می باشند.
یکی دیگر از کاربردهای گاز هیدروژن به تنهایی خنک کاری دوربین های داخل حمام قلع به هنگام تولید شیشه فلوت می باشد.
کارخانه فلوت فارسجین پس از تولید گازهای هیدروژن و نیتروژن آن ها را در مخازن مخصوص ذخیره می کنند و از طریق یک سیستم لوله کشی به طور مسمتر با نسبتی خاص از بالای حمام قلع به داخل فضای هوابندی شده آن تزریق می شود.
در این مرحله از تولید شیشه به روش فلوت، نوار شیشه بعد از عبور از حمام قلع، در قسمت گرمخانه یا همان لهر به روی غلطک ها کشیده شده و در امتداد این مرحله شیشه 620 درجه دما دارد که فن ها و دمنده های متعددی این دما را طی 6 مرحله کاهش می دهند.
در گرمخانه شیشه تولید شده تنش زدایی می شود و در انتهای گرمخانه شیشه ای با دمای 80 درجه به قسمت برش فرستاده می شود.

انواع شیشه فلوت موجود در بازار

شیشه-فلوت-فارسجین

اتاق تاریک شیشه چیست؟

نکته ی قابل توجه که در بیشتر توضیحات شیشه به آن اشاره نشده است اتاق تاریک می باشد که فاصله ای میان گرمخانه تا برش می باشد. در این محل حباب ها، مواد ذوب نشده موجود در شیشه و دیگر عیوب شیشه تولید شده را نشان گذاری می کنند تا آن ها را از چرخه تولید خارج کنند و شیشه ای صاف و بدون هیچگونه موجی را تولید کنند.
نقطه پایان تولید انواع شیشه فلوت را آغاز خط برش می گویند که در این مرحله پایان تمامی واکنش های شیمیایی و فیزیکی میان مواد اولیه تولید شیشه می باشد.
در این قسمت نوار شیشه ها با استفاده از الماس های برش طولی و عرضی با توجه به میزان سفارش مشتری برش داده می شود.
الماس های برش را با توجه به ضخامت شیشه انتخاب می کنند و معیار تنظیم آن ها ضخامت شیشه مورد نظر می باشد.
هماهنگی میان تجهیزات مکانیکی واحد برش توسط سیستم کنترل اتوماتیک انجام می شود و در این مرحله نقش اساسی و مهمی را دارد.
در مرحله آخر پس از برش شیشه ها، لبه های اضافه آن جدا می گردد و شیشه های اضافه به واحد تولید شیشه بازگردانده می شود.

خط برش شیشه فلوت فارسجین:

خط برش شیشه فلوت فارسجین دارای دو جمع کننده شیشه می باشد که با استفاده از بشقاب های مکنده خود جام های تولید شده را از خط تولید برداشته و پیاده می کنند.
در آخر باید به بخش پشتیبانی اشاره کنیم که این فرآیند پیچیده تولید شیشه بدون این بخش ناممکن است و مطمعنا در نهایت جلب کننده رضایت مشتری نیز نمی باشد.
بخش پشتیبان فنی همانطور که گفتیم واحد بسیار مهمی می باشد که یکی از بخش های آن سیستم کنترلی وابزار دقیق است که شامل زیرساخت گسترده ای از تجهیزات الکترونیکی می شود. این زیرساخت نظارت مستقیم بر عملکرد دستگاه های اتومات داخل کارخانه را دارد.

برای آشنایی با ابزار شیشه گیری کلیک کنید

بخش فنی شیشه فلوت فارسجین:

سیستم تامین برق بخش دیگری از پشتیبانی فنی می باشد که علاوه بر توزیع متناسب برق بین زیر سیستم ها، در شرایط قطع برق نیز به صورت اضطراری عمل کرده و سریعا وارد عمل شده و برق رسانی انجام می شود.
سیستم مکانیک و تجهیزات را هم از بخش های پشتیبان فنی به شمار می آوردند که شامل واحد سیالات می باشد و سبب عملکرد بهینه واحد تجهیزات می شود.
جام های شیشه با استفاده از خرک شیشه به محوطه ای به نام انبار محصولات فرستاده می شود.
واحد کنترل کیفیت این کارخانه در این مرحله وارد عمل می شود و پس از تولید جام شیشه به بررسی کیفیت محصول تولید شده می پردازند که درجه های کیفی آن ها را مشخص کنند.
این فرآیند کنترل کیفیت شامل تست ضخامت، تحدب و تعقر، شمارش حباب های ریز و .... می باشد و شیشه ها را ازاین جهات مورد ازمایش قرار می دهند.
پس از فرآیند کنترل کیفیت طی تعامل دو واحد انبار محصول و توزیع شیشه از کارخانه به بازارها عرضه می گردد.

صادرات شیشه فلوت فارسجین:

برای ارسال به مرزهای خارج از کشور و صادرات شیشه فلوت به جعبه هایی نیازمندیم که که آن ها در نجارخانه کارخانه می سازند.
شیشه ها با استاندارد مشخصی بسته بندی می شوند و به واسطه افرادی که بارگیری داخلی را انجام می دهند برای مشتریان ارسال می شود.
کارخانه فلوت فارسجین پایانه باربری مستقلی را برای خویش دارد که قسمت زیادی از حمل و نقل آن در این پایانه انجام می شود.
شایان توجه است که احداث خط دوم تولید شیشه فلوت فارسجین در محوطه این کارخانه در دست اقدام است.

همچنین به منظور مشاهده کاتالوگ محصولات نوین الماس شامل شیشه ها چسب ها ابزارهای برش شیشه  و خدمات ارائه دهنده روی کلمات هر یک کلیک کنید.

خرید شیشه فلوت درجه یک:

کارخانجات موجود در سراسر کشور به کمک نمایندگان خود جام های شیشه تولیدی خود را به دست مشتریان می رسانند. شرکت نوین الماس نماینده فروش انواع جام شیشه فلوت، شیت، رفلکس، جام شیشه رنگی، جام آینه و دیگر شیشه های ساختمانی از شرکت فلوت کاوه و دیگرکارخانجات موجود در شهر صنعتی کاوه اعم از ساوه جام، آسا فلوت، کاویان و.. می باشد. همچنین این شرکت جهت افزایش نرخ تعاملی خود با مشتریان و تامین صنایع جانبی در صنعت شیشه محصولات خود را در حوزه ابزارشیشه بری، لوازم شیشه دوجداره، چسب های صنعتی، ساختمانی و خودروئی گسترش داده است. شما عزیزان نیز می توانید جهت استعلام لیست قیمت شیشه های ساختمانی با بهترین کیفیت با شماره های موجود روی سایت تماس بگیرید.


دیدگاه شما

فیلدهای ضروری با علامت

فروش اقساطی در این مجموعه از فعالیت های نوین آنلاین در زمینه فروش انواع شیشه جام و ملزومات وابسته به آن می باشد.