2
5,100,000تومان 1 محصول
شیشه ساختمانی چیست و نکاتی طلایی درباره شیشه های ساختمانی

شیشه ساختمانی چیست و نکاتی طلایی درباره شیشه های ساختمانی

خرید انواع شیشه ساختمانی و قیمت

یک ساختمان که در آن شیشه ساختمانی به کار نرفته باشد را معرفی کنید؟

تقریباً همه در ساخت و سازهای ساختمانی خود چه در ابعاد کوچیک و یا گسترده از شیشه ها به عنوان یک متریال بسیار کاربردی استفاده می کنند. شیشه ساختمانی را در مصارف ساختمانی به کار می برند. هیچ می دانید شیشه یکی از پر کاربردترین مواد در ساختمان سازی می باشد؟ طراحان شیشه های ساختمانی را نوعی متریال و ماده ی ضروری برای ساختمان سازی به شمار می آورند. از این ماده در قسمت های مختلفی اعم از در، دیوار، پنجره، میزهای عسلی و سقف های شیشه ای استفاده می شود. شیشه ها به صورت متداول ترکیبی از سه ماده سیلیس، آهک و کربنات سدیم می باشد.
.اصطلاحات صنعت شیشه، هر آن چه که شما همیشه میخواهید درباره شیشه بدانید.

شیشه ساختمانی و اصطلاحاتی کاربردی در این صنعت:

Frit چیست؟

یک اصطلاح صنعتی برای رنگ است که در اطراف محیط قطعات شیشه ای خودرو اعمال می شود. یکی از اصلی ترین مواد تشکیل دهنده فریت ، ذرات سرامیک شیشه ای است که با ذوب شدن در سطح شیشه ، آن را به یک سطح بسیار مقاوم و ضد خش تبدیل می کند.
چرا فر (رنگ) روی شیشه است؟ فریت دو نقش را روی شیشه بازی می کند. در ابتدا این یک نقش آرایشی و تزئینی است که برای پنهان کردن جزئیات تزئین داخلی و جوش پینچر استفاده می شود. وسایل نقلیه مدل اولیه از قالبهای گسترده ای برای پوشاندن مناطقی که در غیر این صورت قرار دارند استفاده می کردند. با كوچكتر شدن قالبها تا حد عدم وجود چندین مدل فعلی، فریت نقش بیشتری در پوشاندن مناطق ناتمام خودرو داشت. ثانیاً ، فریت تخریب اشعه ماورا بنفش چسب های اورتان را مهار می کند. گرچه فریت به طور کامل مانع عبور اشعه ماورا UV بنفش از شیشه نمی شود ، اما انتقال نور UV (ماوراء بنفش) را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. اکثر یورتان ها در برابر اشعه ماورا بنفش پایدار نیستند. اگر یورتان برای مدت طولانی در معرض نور خورشید قرار بگیرد ، زرد شده و به رنگ گچ در می آیند. وجود فریت باعث افزایش طول عمر سیستم چسب اورتان می شود.

چند نوع فریت وجود دارد؟

صدها نوع فریت وجود دارد که برای کاربردهای شیشه ی خودرو تولید می شود. رایج ترین فریت های شیشه ای اتومبیل که استفاده می کنیم سیاه ، خاکستری و سفید است، اگرچه رنگ های دیگر نیز موجود است. خمیرهای فریت ساخته شده اند تا در ترکیب با نیازهای پردازش مورد نیاز برای یک قسمت خاص کار کنند. هر خمیر برای زمان خاص کوره و پارامترهای دما استفاده می شود که برای ساخت قطعات در یک مکان تولید استفاده می شود.

چگونه فریت روی شیشه اعمال می شود؟

فریت با استفاده از روش صفحه ابریشم روی شیشه اعمال می شود. این روش شبیه روشی است که برای تی شرت های ابریشمی استفاده می شود. تصویری از طرح فریت برای شیشه به شکل خم یا منحنی ساخته شده است. سپس تصویر باز و صاف می شود. یک صفحه ابریشمی ساخته شده است تا اجازه دهد که رنگ از سوراخ های صفحه عبور کند. دهانه ها مربوط به تصویر نهایی طراحی است. فریت یک خمیر غلیظ است که روی صفحه قرار می گیرد. برای فشار دادن خمیر فریت از سوراخ های صفحه و روی شیشه از اسکاج استفاده می شود. فریت قبل از اینکه از طریق کوره پردازش شود ، روی لیوان قرار می گیرد. کوره به درمان فرهای و جوش خوردن آن به سطح شیشه کمک می کند. هر قسمت با هر طرح متفاوت دارای یک صفحه ابریشم منحصر به فرد است. صفحات ابریشم به طور مداوم در طول عمر یک قطعه نگهداری می شوند. به دلیل شکننده بودن صفحه نمایش ها ، آنها فرسوده می شوند و معمولاً باید در طول عمر بخشی از تولید دوباره ساخته شوند.

آشنایی با انواع شیشه ساختمانی

شیشه بچ چیست؟

یک اصطلاح مرجع شیشه ای است که بخشی از فرایند تولید را مشخص می کند. اجزای اولیه شیشه به طور مناسب برای تحویل به کوره متناسب و مخلوط می شوند. حتی اگر شیشه در یک فرآیند مداوم ساخته شود که 24 ساعت در روز کار می کند ، هر روز از سال ، مواد اولیه در صورت نیاز به دسته اضافه می شوند. برای بیان اینکه یک لیوان شیشه ای دسته ای است ، به این معنی است که هیچگونه مواد پس از ساخت ، یعنی یک فیلم یا پوشش ، روی شیشه اعمال نشده است. شیشه دسته ای تمام خصوصیات خود را از مواد اولیه ای که برای ساخت شیشه استفاده می شود ، بدست می آورد. در مورد حریم خصوصی یا شیشه دسته ای خورشیدی ، رنگ های تیره و بازدارنده های UV با مواد اصلی موجود در دسته مخلوط می شوند تا شیشه ساخته شود.

شیشه Float چیست؟

 شیشه شناور به فرآیند تولید شیشه اشاره دارد. اجزای خام شیشه در کوره ای بین دامنه دمایی 240 درجه فارنهایت تا 2850 فارنهایت ذوب می شوند. با انتقال شیشه مذاب از کوره به حمام قلع ، فرآیند مداوم ایجاد می شود ، جایی که روی قلع مذاب پشتیبانی می شود تا زمانی که شیشه خنک شود. حالت دوغاب به دمایی می رسد که شیشه جامد شود. فرآیند شناور سازی توسط پیلکینگتون در طی دهه 1950 توسعه یافته است و اکنون به عنوان مرحله اصلی فرآیند تولید شیشه های اتومبیل و معماری شناخته می شود.

طرف قلع چیست و طرف هوا شیشه چیست؟

همانطور که قبلاً ذکر شد ، فرآیند شیشه شناور شامل شیشه مذاب شناور روی قلع مذاب است. قالب مذاب به اندازه کافی صاف است که سطوح صاف آن را به شیشه می دهد. قلع و شیشه مانند روغن و آب است ، با هم مخلوط نمی شوند. با این حال ، طرف شیشه ای که در طی فرآیند شناور با قلع در تماس است ، یک لایه میکروسکوپی از قلع را می گیرد. این سمت قلع شیشه شناور در نظر گرفته می شود. سمت بالای شیشه سمت هوا یا هوا نامیده می شود. برای تشخیص سمت قلع شیشه، یک نور ماورا UV بنفش را با یک زاویه نسبت به سطح شیشه نگه دارید. طرف قلع می درخشد و طرف هوا نه.

کد DOT چیست؟

 شماره DOT سازنده شیشه را مشخص می کند. مخفف DOT مخفف وزارت حمل و نقل است. برای فروش لعاب وسایل نقلیه در ایالات متحده آمریکا ، هر تولید شیشه باید برای شماره DOT اقدام کند. هر شماره DOT توسط دولت اختصاص داده می شود و برای هر سازنده منحصر به فرد است. هر قطعه شیشه ای که ساخته می شود ، اگر قرار است در بازار خودرو به فروش برسد ، باید حاوی کد DOT باشد.

شماره M شیشه چیست؟

شماره M یک شماره مدل است که توسط تمام شرکت های تولید کننده شیشه اختصاص داده می شود. هر شرکت سیستم شماره M خاص خود را ایجاد می کند که مختص آن سازمان است. شماره M ساختار شیشه ای خاص را مشخص می کند. این می تواند جزئیات شیشه ای مورد استفاده در ساخت بخشی مانند رنگ و ضخامت شیشه را شناسایی کند. یک شماره مدل ممکن است برای 50 شماره قسمت مختلف اعمال شود. هر شماره مدل هر ساله برای انطباق با مقررات دولتی آزمایش می شود. بیشتر اوقات ، یک عدد قطعه را نمی توان با شماره M تعیین کرد.

شیشه جلو اتوموبیل چه نوع شیشه ای می باشد؟

چگونه می توان تشخیص داد که شیشه اتومبیل اصلی است یا جایگزین؟

اگر از تاریخچه اتومبیل اطلاعی ندارید ، شناسایی یک قطعه شیشه یک طرفه بررسی مونوگرام روی شیشه است. اگر می دانید سازنده شیشه اصلی چیست ، شماره DOT (اداره حمل و نقل) را روی شیشه اتومبیل بررسی کنید. اگر شماره DOT متعلق به تأمین کننده شیشه OE نباشد ، قطعه جایگزین شد. اگر شماره مطابقت دارد ، کد تاریخ روی شیشه را بررسی کنید. اکثر تولیدکنندگان مونوگرام را با مشخص کردن ماه و سال تولید شیشه ، حتی گاهی تاریخ و شیفت مشخص می کنند! از آنجا که هر شرکتی این کار را متفاوت انجام می دهد ، شما مجبورید با سازنده مناسب برای قراردادهای کد تاریخ خود تماس بگیرید ، که می تواند شامل ترکیبی از حروف ، اعداد یا حتی نقاط بیش از حروف مختلف باشد. با مقایسه تاریخ شیشه با تاریخ مونتاژ اتومبیل ، می توانید همان محصول قدیمی را تشخیص دهید. اگر تاریخ شیشه از نزدیک با تاریخ مونتاژ خودرو مطابقت داشته باشد ، به احتمال زیاد اصل شیشه است.

چه زمانی باید از چسب غیر رسانا استفاده شود؟

اگر هنگام نصب قطعه ، چسب با آنتن یا خطوط یخ زدایی تماس می گیرد ، از چسب غیر رسانا استفاده کنید. چسب های غیر رسانا از ایجاد تداخل در سیستم های آنتن و سیستم های برفک زننده گرم شده که در شیشه هستند ، جلوگیری می کنند. بسیاری از قطعات شیشه ای جدید دارای آنتن ، اتصالات برفک زن یا میله های باس در اطراف لبه شیشه در همان منطقه ای هستند که چسب برای نصب یک قسمت شیشه ای استفاده می شود. استفاده از چسب رسانا بر عملکرد سیستم الکتریکی تأثیر می گذارد. چندین تولید کننده چسب محصولی غیر رسانا را برای این کاربردهای شیشه ارائه می دهند. حتماً از دستورالعملهای خاص سازندگان برای سیستم چسبی که استفاده می کنید پیروی کنید.

Innershield چیست؟

 Innerhield یک لایه پلاستیک روی داخلی ترین شیشه است که بیشتر روی شیشه جلو استفاده می شود. در صورت برخورد با شیشه جلوی اتومبیل در صورت تصادف ، Innerhield از پارگی سر و صورت او جلوگیری می کند. innershield حدود ده سال پیش گزینه محبوب خودروهای لوکس بود.

لایه لایه سازی چیست؟

لایه لایه سازی جدایی لایه های شیشه ای و لایه پلاستیکی در یک محصول چند لایه مانند شیشه جلو اتومبیل است. این منطقه همچنین به عنوان یک منطقه بدون پیوند (UBA) یا ضربه روغن شناخته می شود. در فرآیند اتوکلاو سازی قدیمی از روغن داغ برای لمینیت شیشه های جلو استفاده می شد و روغن می توانست به لبه های آن نفوذ کند و باعث از بین رفتن لایه شیشه شود.

گلس ضد گلوله چیست و چه تفاوتی با شیشه مقاوم در برابر گلوله دارد؟

گلس ضد گلوله شیشه ای است که گلوله را متوقف می کند. هر گلوله ای برای ساخت ضد گلوله شیشه ای ، باید هر نوع گلوله از هر نوع اسلحه را در هنگام طراحی شیشه در نظر گرفت. گلس ضد گلوله در واقع ترکیبی از لایه های شیشه و پلاستیک است که روی هم ورقه می شوند تا به کامپوزیتی محکم برسند که گلوله را متوقف کند. ضخامت گلدان ضد گلوله سه اینچ یا بیشتر خواهد بود. شیشه مقاوم به گلوله برای کاربردهایی با مقاومت در برابر طیف وسیعی از کالیبرهای گلوله خاص طراحی شده است. شیشه مقاومت به گلوله را می توان در یک کامپوزیت به ضخامت 3/4 اینچ از شیشه و پلاستیک های ورقه ورقه شده با هم بدست آورد. در کاربردهای خودرو ، استفاده نهایی از محیط زیست برای طراحی شیشه در نظر گرفته شده است. اگر وسیله نقلیه مجهز به ضد گلوله یا لعاب مقاوم در برابر گلوله باشد ، باید تمام روکش های داخلی آن نیز دوباره کار کند تا شیشه های ضخیم تر در آن قرار بگیرند.

قیمت شیشه ساده 1401:

شرکت نوین الماس نماینده فروش جام های شیشه، ابزار شیشه بری، ملزومات شیشه دوجداره، چسب های صنعتی، ساختمانی و خودروئی در میان دیگر رقیبان می باشد که توانسته است با افتخار عنوان جوانترین و فعالترین تیم فروش را در کشور از آن خود کند. جهت سفارش انواع جام های شیشه، ابزار و هرآن چه که در صنعت شیشه مورد نیازتان می باشد باشماره های موجود بر روی سایت تماس بگیرید.


دیدگاه شما

فیلدهای ضروری با علامت

فروش اقساطی در این مجموعه از فعالیت های نوین آنلاین در زمینه فروش انواع شیشه جام و ملزومات وابسته به آن می باشد.