2
5,100,000تومان 1 محصول
دلایل عبور صدا از شیشه دوجداره چیست؟

دلایل عبور صدا از شیشه دوجداره چیست؟

چرا صا از شیشه دوجداره عبور می کند؟

به دنبال انتشار اخبار قبل پیرامون پنجره های دوجداره، اطلاعاتی چون میزان عایق صوتی این نوع پنجره ها، بهترین روش شیم گذاری پنجره دوجداره، دلایل نشت آب از پنجره دوجداره، در نهایت نصب اصولی و استاندارد و مشکلات احتمالی در این نوع پنجره ها را در اختیار شما قرار دادیم.

عبور صدا از پنجره های دوجداره از دیگر مشکلات احتمالی پنجره های دوجداره می باشد که ممکن است افراد بسیاری با این مشکل مواجه شده باشند.

به جرات می توان گفت پنجره های دوجداره یکی از روش های کارآمد و به صرفه برای حل مشکل آلودگی صوتی و هدررفت انرژی در خانه ها و محل کار است.

همانطور که در مطالب قبل گفتیم، صداگیری درب و پنجره upvc در واقع تنظیم دقیق و عملکر کامل تمامی قطعات درزگیر در بحث حرکتی می باشد.

در نتیجه به هنگام بروز مشکل به دنبال بررسی قطعات پنجره، شیشه دوجداره و موارد دیگری باشید که از رعایت مقررات نصب آن ها غافل بوده اید چرا که عایق صوتی بودن پنجره های دوجداره نیز مستلزم رعایت موارد بسیاری می باشد.

دلایل عبور صدا از پنجره دوجداره چیست؟

    اگر صدا از سمت لولا بسیار زیاد بود بدانید که مشکل از عدم رگلاژ لنگه بازشو می باشد. اگر در پنجره یو پی وی سی شما از لولاهای معمولی استفاده شده باشد هیچ چاره ای جز تعویض مجدد پنجره ندارید، چون لولاهای معمولی قابل رگلاژ نمی باشند ولی در غیر این صورت با رگلاژ کردن شیشه های خود می توانید این مشکل را حل کنید.

    اگر گوش خود را در سمت شیشه دوجداره گذاشتید و متوجه شدید که منبع ورود صدا از شیشه دوجداره می باشد، متاسفانه به احتمال زیاد در ساخت در و پنجره دوجداره شما از شیشه دوجداره غیر استاندارد، کارگاهی و فاقد گاز آرگون استفاده شده است. برای رفع این مشکل، در این حالت باید اقدام به تعویض شیشه دوجداره خود نمایید و از شیشه دوجداره استانداردی استفاده نمایید که یک جدار از آن 6 میل و جدار دیگر آن 4 میل باشد و فاصله بین این  2 شیشه نیز 12 میلی متر باشد.

    اگر دیدید که منبع ورود صدا در اطراف و کناره های فریم پنجره و یا پشت فریم پنجره یو پی وی سی می باشد و سرما هم از آنجا وارد می شود، دلیل آن نصب غیر اصولی و عدم استفاده از فوم پلی ارتان در هنگام نصب می باشد. به هنگام تولید پنجره، عرض و ارتفاع 8 میل بادخور برای پنجره در نظر گرفته می شود که این فضای 4 میل طرفین پنجره باید توسط فوم پلی ارتان پر شود تا پنجره کاملا خاصیت عایق بودن را داشته باشد.

    یکی از دلایل عبور صدا از پنجره دوجداره عدم مشاوره درست به هنگام خرید می باشد چرا که این امر نیز تاثیر فراوانی در نفوذ صدا از پنجره های دوجداره دارد. اگر افراد به هنگام خرید، نیاز ها و درخواست های خود از میزان کاهش آلودگی صوتی در محل و یا میزان عایق حرارتی پنجره و یو پی وی سی را بیان کنند، تولید کنندگان و عرضه کنندگان بهترین پیشنهاد را با نظر به نوع درخواست مشتری ارائه می دهند.
احتمال دارد در محیط شما میزان آلودگی صوتی بالا بوده و یا اینکه حساسیت مشتری نسبت به صدا بسیار بالا باشد، در این حالت یک پنجره دوجداره معمولی با شیشه 6-4 میلیمتری اصلا پاسخگوی مشتری که منزلش در کنار اتوبان و یا مدرسه می باشد، نخواهد بود و باید یک پنجره خاص با یک شیشه سه جداره به مشتری پیشنهاد شود.

علل اصلی عبور صدا از پنجره های دوجداره به صورت اختصار:

•    صدا از سمت لولاها
•    شیشه دوجداره
•    عدم تزریق فوم پلی اورتان
•    عدم مشاوره درست

خصوصیات پنجره عایق صوتی چیست؟

عوارض روحی و روانی ناشی از آلودگی صوتی به قدری بالاست که موجب اختلالات شخصیتی و روحی بی شماری در بدن افراد می شود و با گذر زمان و تشدید این موضوع، موجب تنش های عصبی و شنوایی در فرد می گردد.

بهتر است بگوییم، در پنجره ها دوجداره مهمترین نکته این است که تولید آن باید به صورت استاندارد انجام شود و همچنین پنجره دقیقاً مطابق با الزامات فنی تولید گردد.

تولید استاندارد پنجره های دوجداره به گونه ای می باشد که لولا ها و یراق ها به صورت اصولی در پنجره جایگذاری شوند. علاوه بر رعایت مواردی که در بالا گفتیم، به کارگیری گالوانیزه های داخلی و با ضخامت استاندارد با استفاده از لاستیک های داخلی از نوع upvc، استفاده از لولای قابل تنظیم نیز الزامی می باشد.

آیا تعداد حفره در پروفیل های یو پی وی سی اهمیت دارد؟

توصیه می شود پروفیل یو پی وی سی پنجره های دوجداره 5 کاناله باشد به این منظور که تعداد حفره ها در ضخامت پروفیل 5 عدد باشد و همچنین دیواره ها و ضخامت آن استاندارد باشد. دقت داشته باشید که 5 حفره آن طوری باشد که از فضای مربوط به گالوانیزه کم نگردد.

شایان توجه است که هر چه تعداد کانال های داخلی و یا حفرات داخل پروفیل بیشتر باشد، عایق صوتی بهتری نیز خواهد بود.

شیشه پنجره دوجداره یو پی وی سی :

شیشه های پنجره دوجداره از نفوذ گرما، سرما، صدا و همچنین برخی ضربات جلوگیری می کنند و انواع مختلفی شیشه چون دوجداره، ساده، رنگی، رفلکس، لمینت و سکوریت در ساخت این نوع شیشه ها استفاده می شود.

این شیشه ها در مقایسه با دیگر شیشه های ساختمانی مزایای فراوانی از جمله کاهش اتلاف انرژی، کاهش آلودگی های صوتی، جلوگیری از نم زدگی شیشه و ایمنی بیشتر دارند.

سیستم انواع شیشه پنجره دوجداره upvc شامل دو یا چند لایه شیشه که به طور موازی در فواصل مساوری از یکدیگر قرار گرفته اند و توسط اسپیسر در دور تا دور آن، از هم جدا شده اند.

در فضای بین شیشه ها، هوا یا گازهای خاص بدون رطوبت آرگون با فشاری تقریباً مساوی با هوای بیرون وجود دارد.

شیشه سکوریت در برابر هر ضربه ای مقاوم و همچنین از استحکام بالایی برخوردار می باشد.

شیشه های دوجداره ای که با استفاده از شیشه سکوریت ساخته می شوند مقاومت بالایی داشته و به هنگام شکست خطری برای افراد ندارند.

شیشه های رفلکس دوجداره نیز از یک جدار شیشه ساده و یک جدار شیشه رفلکس تشکیل شده اند. این شیشه ها از عبور نور شدید خورشید جلوگیری می کند.


دیدگاه شما

فیلدهای ضروری با علامت

فروش اقساطی در این مجموعه از فعالیت های نوین آنلاین در زمینه فروش انواع شیشه جام و ملزومات وابسته به آن می باشد.