2
5,100,000تومان 1 محصول
سامانه جامع انبارها و مراکز نگهداری کالا

سامانه جامع انبارها و مراکز نگهداری کالا

ثبت بیش از 14 هزار انبار کالا در سامانه جامع انبار:

کریم روزبهان گفت: بر اساس قانون، تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی چنانچه اطلاعات خود را در سامانه ثبت نکنند علاوه بر اینکه مشمول مجازات های قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز می شوند، عامل مرتکبان احتکار محسوب شده و بر اساس قوانین تعزیرات حکومتی و نظام صنفی با آنان برخورد می شود.

او می گوید: این طرح با هدف شناسه دار کردن انبارها، ثبت اطلاعات مالک و بهره بردار انبار، ثبت مشخصات مالک کالا، نوع و میزان کالاهای ورودی و خروجی در گستره کشور اجرا می شود.

معاون بازرسی و حمایت از مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت گفت: این رقم نام برده مربوط به انبارهای کوچک و بزرگ در کشور  است که کالاهای اساسی، کالاهای وارداتی استان ها و کالاهای خریداری شده از ارز دولتی در آن نگهداری می شوند.

تهوری گفت: ثبت انبارها در سامانه موجب ایجاد نظم و هماهنگی در تهیه، تأمین و توزیع به موقع کالاهای مورد نیاز مردم است و همچنین میزان نیاز جامعه به هر نوع از کالاها را شناسایی، انبارهای ذخیره کالا را تعیین و ذخیره سازی درست و منطبق بر آمارها و اطلاعات درست را تسهیل می کند.

به گفته او برای نظم دهی بیشتر به فرآیند تنظیم بازار و نظارت گسترده تر بر مراکز ذخیره سازی و نگهداری کالا، انبارها، سردخانه و مراکز توزیع کالا و عرضه خدمات، بازرسی های مستمری از سوی اکیپ های بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت و به صورت گشت مشترک از این مراکز انجام می شود.

معاون بازرسی و حمایت از مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت گفت: همه دارندگان انبارها و مراکز نگهداری کالاها موظف به ثبت مشخصات مراکز خود در سامانه جامع انبارها به آدرس https://www.ntsw.ir/ برای شناسنامه دار کردن مراکز ذخیره سازی و نگهداری کالا هستند.

بر اساس قانون، عدم ثبت نام در سامانه جامع انبارها چه نتایجی دارد؟

او گفت: در صورت ثبت نشدن انبار و مشخصات کالا در سامانه مذکور، فعالیت انبارهای شناسایی شده غیرقانونی تلقی و تخلفاتی از قبیل احتکار، اعلام نشدن موجودی کالا برای واحد محسوب می شود و برخورد قانونی از سوی بازرسان این سازمان با متصدیان انجام می شود.

 "محمد قبله" در همایش یکروزه آموزشی توجیهی طرح رسید/حواله سامانه جامع انبار افزود: بر همین اساس، سامانه جامع انبار برای تمامی افرادی که در این سامانه ثبت نام نموده اند، حساب کاربری ایجاد کرده است که بر مبنای آن انبار دار باید به این حساب کاربری وارد شده و علاوه بر اینکه موجود کالای خود را ثبت می‌کند، کلیه ورودی و خروجی کالا نیز چه توسط بارنامه انجام شده و چه غیر بارنامه‌ای باشد، به طور حتم باید در حساب کاربری انبار درج شود.

وی تصریح کرد: استفاده از سامانه‌های مختلف از جمله سامانه جامع انبارها که تکلیف قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز محسوب می‌شود می‌تواند بخشی از نیازمندی‌های اطلاعاتی چون مکان انبارها، میزان ورودی و خروجی کالاها به انبارها، تعیین مالک کالاها را تأمين کند و بر همین اساس سامانه جامع انبار به عنوان یک سامانه بنیادین و پایه‌ای وزارت صنعت، معدن و تجارت مد نظر قرار گرفته است.

سازوکار سامانه جامع انبارها چگونه می باشد؟

بر طبق اولویت بندی ها، ابتدا باید سازمان صمت کالا‌هایی را تعیین و به اتاق اصناف اعلام کند تا اتاق اصناف از این طریق اتحادیه ‌های مختلف را نسبت به ثبت اطلاعات موجودی انبار‌های خود در سامانه جامع انبار‌ها و سامانه تجارت مطلع کند.

او گفت: هم اکنون کالا‌های اساسی و کالا‌های دیگری مانند روغن موتور، لاستیک، لوازم خانگی، تجهیزات پزشکی، قطعات خودرویی، کالا شرکت های پخش و دیگر کالاها مشمول ثبت در این سامانه هستند.

رئیس اتاق اصناف خراسان جنوبی گفت: از واحد‌های صنفی می‌خواهیم به طور مداوم نسبت به ثبت اطلاعات خود در سامانه جامع انبار‌ها و سامانه تجارت اقدام کنند.

سامانه جامع انبارها، زیر نظر کدام ارگان می باشد؟

مدیر سامانه جامع تجارت ایران گفت: موضوع انبارهای داخلی کشور و سامانه جامع انبارها جزء اختیارات وزارت صمت است و ورود گمرک به آن، هیچ مبنای قانونی ندارد.

مدیر سامانه جامع تجارت ایران گفت: چرا گمرک با راه اندازی یک سامانه موازی، مصرف کننده و انباردار را مکلف می‌کند در داخل سامانه انبار‌های گمرک، اعلام وصول بار را ثبت کند در صورتی که انباردار داخلی کشور فقط با بار وارداتی، طرف نیست بلکه بار تولیدی داخل کشور را هم ذخیره و انبارداری می‌کند؟

مدیرکل دفتر امور خدمات بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت در پاسخ گفت: به منظور جلوگیری از احتکار و اختفاء، نگهداری کالا به طور حتم می‌بایست بصورت شفاف انجام پذیرد، بنابراین در یک اقدام ضربتی و با سرعت سامانه جامع انبار به قابلیتهای جدید مجهز گردید تا این امکان فراهم شود تا جریان گردش کالای اساسی و از جمله اخذ موجودی کالا فراهم شود.

آیا سامانه جامع انبار ها در بهبود روند بارنامه ها تاثیری دارد؟

وی گفت سامانه جامع انبار در فاز نهایی به این قابلیت خواهد رسید که بارنامه در صورتی صادر می گردد که اطلاعات انبار مبدأ و مقصد در سامانه انبار ثبت شده باشد به عبارت دیگر بارنامه فقط زمانی صادر می شود که بار در انبار مورد نظر موجود باشد.

شاهمرادی درباره یکی دیگر از عواقب عدم ثبت کالا در این سامانه افزود: طبق ماده 13 آیین نامه اجرایی مواد 5 و 6 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای موظف است از صدور بارنامه برای مبادی و مقاصدی که در سامانه جامع انبارها و مراکز نگهداری کالا ثبت نشده اند، جلوگیری به عمل آورد.

نکته: کالاهای ثبت نشده در سامانه جامع انبارها، احتکار تلقی می شود.

هدف از راه اندازی سامانه جامع انبارها چیست؟

هدف از ثبت بارنامه در سامانه جامع انبارها چیست؟

جهانگیر شاهمرادی در ارتباط با هدف ایجاد سامانه جامع انبارها، اظهار داشت: شناسایی تمام انبارها و مراکز نگهداری کالای کشور، تسهیل فرآیندهای الکترونیکی از قبیل صدور بارنامه آنلاین و بیمه آتش‌سوزی از طریق سیستمی کردن این فرآیندها، ثبت ورودی و خروجی کالایی هر واحد نگهداری کالا اعم از ثبت رسید، حواله و اخذ گزارش از میزان موجودی کالا در تمامی واحدهای نگهداری کالایی کشور از جمله اهداف این سامانه هستند که خود در نهایت به اهداف کلانی همچون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و احتکار از طریق رصد دقیق جریان کالا در انبارهای کشور ختم می شود.

اشخاص حقیقی و حقوقی زودتر به سامانه جامع انبارها مراجعه کنند.

چگونه در سامانه جامع انبارها عضو شویم؟

در اینجا مراحل ورود و عضویت در سامانه جامع انبارها را شرح می دهیم:

1. برای ثبت نام در سامانه جامع انبارها می بایست  بر روی سامانه جمع انبارها کلیک کرده و گزینه ثبت واحد را بزنید.

2. کد ملی و شماره همراه خود را وارد کنید.

3. یک کد چهار رقمی اعتبار سنجی برای شما ارسال می شود، آن را وارد کنید و سپس دکمه (( تایید کد و مرحله بعد)) را بزنید.

این امر به منظوراطمینان سامانه از عدم سوء استفاده از کد ملی شما می باشد.

4. در مرحله بعد سامانه، ثبت اطلاعات هویتی را از شما درخواست می کند، به این صورت که در ابتدا باید مشخص کنید که قصد ثبت انبار برای شخص حقوقی یا شخص حقیقی را دارید؟

الف) در صورتی که قصد ثبت انبار برای شخص حقیقی را دارید، گزینه (( می خواهم برای شخصیت حقیقی (خودم) اطلاعات را ثبت کنم )) و سپس گزینه های مربوط به شماره شناسنامه شخص، جنسیت و تاریخ تولد را وارد و دکمه تایید را بزنید. در این قسمت سامانه به منظور اطمینان اشخاص، پس از نمایش دکمه تایید، به صورت اتوماتیک نام و نام خانوادگی شخص را در گزینه های زیر آن نمایش می دهد. پس از نمایش نام و نام خانوادگی دکمه (( تایید و مرحله بعد )) را بزنید.

    سپس به منظور ثبت اطلاعات واحد خود، کد پستی که برای انبار شما در نظر گرفته شده است را وارد و دکمه (( تایید )) را بزنید.
    در ادامه نام واحد، شماره تلفن ثابت واحد، نوع واحد، نوع مجتمع از حیث مالکیتی، حوزه فعالیت، نوع مالکیت را وارد کرده و در نهایت هم در نقشه باید موقعیت جغرافیایی انبار را مشخص کنید.
    در آخر گزینه ثبت نام را بزنید.

ب) زمانی که شما قصد ثبت انبار برای اشخاص حقوقی دارید، در ثبت اطلاعات هویتی گزینه (( می خواهم برای شخصیت حقوقی ( شرکت خصوصی و یا دولتی ) اطلاعات را ثبت کنم. )) انتخاب کنید. در ابتدا شماره شناسنامه فرد، جنسیت و تاریخ تولد فرد را وارد کرده سپس شناسه ملی شرکت را باید ثبت کنید.

•    گزینه تایید را بزنید و پس از آن می بایست نام و نام خانوادگی، نام شرکت به صورت اتوماتیک نمایش داده شود، سپس گزینه (( گزینه تایید و مرحله بعد )) را بزنید.
•    گام چهارم را مانند قبل که توضیح داده شد، ادامه می دهید و در نهایت گزینه ثبت نام را می زنید.

ابعاد مهم سامانه جامع تجارت چیست؟

مدیرکل دفتر امور خدمات بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت در پایان گفت: از سایر دستگاه‌ها نظیر گمرک جمهوری اسلامی ایران، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، کارشناسان ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، سامانه جامع تجارت و سایر دوستانی که ما را در راه‌اندازی و تکمیل سامانه جامع انبار همیاری کرده اند صمیمانه تشکر نموده و از آنان برای وسعت سامانه جامع انبار استمرار می طلبیم.


دیدگاه شما

فیلدهای ضروری با علامت

فروش اقساطی در این مجموعه از فعالیت های نوین آنلاین در زمینه فروش انواع شیشه جام و ملزومات وابسته به آن می باشد.