2
5,100,000تومان 1 محصول
تفاوت شیشه کریستال و شیشه ساده در چیست

تفاوت شیشه کریستال و شیشه ساده در چیست

 خرید انواع شیشه ساختمانی و قیمت

تفاوت شیشه و کریستال:

در صنعت تولید شیشه یکی از سوالات مهمی که مطرح می شود این است که چه تفاوتی بین شیشه و کریستال وجود دارد. به منظور پاسخ به این سوال در این مطلب تلاش کردیم تا تفاوت هایی که بین شیشه و کریستال وجود دارد را به شما معرفی کرده و در رابطه با آن صحبت کنیم، پس با ما همراه باشید تا نگاهی به این تفاوت ها و اختلافات بیاندازیم.

ضخامت:

یکی از مهم ترین اختلافات و تفاوت هایی که بین شیشه و کریستال وجود دارد، در ضخامت آن ها است. کریستال ها در برابر شیشه بسیار نازک تر و زینتی تر هستند، چرا که مقدار سرب دمای کار را پایین آمده و در نتیجه کریستال ها بسیار نازک تر خواهند شد.
نکته مهمی که باید بدانید این است که نحوه تولید شیشه و کریستال با یکدیگر متفاوت بوده و همین مسئله باعث می شود تا کریستال شکننده تر از شیشه شده و همچنین مستعد خراش نیز شود.

شفافیت:

تفاوت دیگری که بین شیشه و کریستال وجود دارد، در شفافیت این دسته از محصولات است. شیشه به دلیل مواد اولیه که در تولید آن به کار رفته مثل آهک سود دار، در زمانی که رو به روی نور نیز قرار می گیرد، همچنان مات و تیره است.
از سوی دیگر اما کریستال به خاطر ظاهر شفاف خود شهرت دارد. به همین دلیل است که برای تولید محصولات زینتی که زیبایی در آن اهمیت بسیار زیادی دارد، نظیر لوستر، شمعدان، جواهرات، ظروف پایه دار و... تلاش می شود که از بلور و کریستال استفاده شود.
هر چه مقدار سرب در فرایند تولید بلور و کریستال بالاتر باشد، به همان اندازه نیز شاهد وضوح و شفافیت بیشتری در محصول نهایی خواهیم بود و شما می توانید بر اساس میزان شفافیت اختلاف و تفاوت بین کریستال و شیشه را به راحتی متوجه شوید.

شیشه-رنگی-ضخامت

تفاوت در صدا:

یکی دیگر از نکاتی که باعث می شود تا شما بتوانید به بهترین شکل ممکن تفاوت بین کریستال و شیشه را متوجه شوید، اختلاف در صدای آن است. در صورت ضربه زدن به بلور صدایی مثل "پینگ" تولید می شود.
این در حالی است که شیشه صدایی مثل ضربه و حالت خفگی دارد و به نسبت صدای آن سنگین تر است. این موضوع نیز به شما کمک می کند تا به راحتی بتوانید فرق بین کریستال و شیشه را متوجه شوید.

وزن:

اگر از فعالین حوزه تولید شیشه بپرسید که چگونه می توانند با سرعت بسیار زیادی فرق بین کریستال و شیشه را متوجه شوند، به شما پاسخ خواهند داد که یکی از بهترین و سریع ترین راه ها برای تشخیص کریستال از شیشه، بر اساس وزن آن است.
به منظور تولید کریستال از سرب استفاده می شود و به دلیل آن که سرب یک فلز متراکم است، در نتیجه وزن کریستال نسبت به شیشه بیشتر بوده و به همین دلیل است که اگر شیشه و کریستال را در دست خود بگیرید، متوجه تفاوت وزن این دو خواهید شد. در حقیقت یکی از سریع ترین راه ها برای متوجه شدن تفاوت بین شیشه و کریستال بر اساس وزن این دسته از محصولات است.

کریستال-شیشه


دیدگاه شما

فیلدهای ضروری با علامت

فروش اقساطی در این مجموعه از فعالیت های نوین آنلاین در زمینه فروش انواع شیشه جام و ملزومات وابسته به آن می باشد.